Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Puan Verin
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

Kırmadan Su Kaçağı Bulma I Tesisat Asistanı

Su kaçağı ev ya da iş yerlerinde kısaca su tesisatının bulunduğu her yerde karşımıza çıkmaktadır. Eski yöntemler ile kırıp dökme işlemi yapmadan teknolojinin sağladığı imkanlar ile kameralı ses cihazları ve alanında uzman kişiler tarafından su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Evlerinizde ya da iş yerlerinizde su kaçağı tespiti yaptırmak için tesisatçı arayışına girebilirsiniz. Bu konuda öncelikle bilmeniz gereken su sızıntılarının tespitinin artık cihazlar ile yapıldığıdır.

0850 432 90 69  0553 690 90 67

 

Kırmadan su kaçağı tespiti

Sorunsuz bir şekilde temiz sularınızın kullanım yerlerine sağlıklı bir şekilde ulaşması ve kirli, pis suların ise bina dışına çıkarılmasını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek gereklidir. Su kaçaklarının ortadan kaldırılması için tesisat hattındaki sorunun çözümünü mümkün oldukça erken gerçekleştirmek gerekir.

Randevu Al    Servisi Ara

Evinizde su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz de su kaçağı tespiti yapılmaz ise sorun büyüyecektir ve bu da ciddi anlamda maliyetli bir sorun haline gelecektir. Duvarlarınızda nem, küf kokusu ya da kabarma gibi belirtiler var ise bu su kaçağının habercisi olabilir. Böyle sorunlara maruz kalmadan yapmanız gereken tek şey tesisatçı servisi çağırmak olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitini yapmak için profesyonel bir bilgiye sahip değil iseniz tek çare bu işi alanında uzman firmalar ile iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır. Alanında uzman kişiler su kaçağı tespiti işlemini farklı yöntemler ile gerçekleştirmektedirler. Bu yöntemlerini ilki akustik dinleme aletleridir. Bu aletler ses frekans dalgalarını yakalayarak su sızıntısının tespitini sağlamaktadır.

Su kaçağı tespiti

Akustik dinleme aleti ile su kaçağı tespiti noktasal olarak tespit edilmektedir. Diğer yöntem ise kameralı görüntüleme cihazıdır. Bu cihazlar sayesinde su kaçağı tespiti yapılır ve boruların iç kısımlarını görüntülemeye yaramaktadır. Ayrıca su kaçağının tıkanıklık durumuna mı yoksa boruların çatlamasına mı bağlı olduğu tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Bulma

Su sızıntıları genellikle eski binalarda karsımıza çıkan büyük bir sorun haline gelmiştir. Yüksek basınç sonucunda su borularının patlaması ile su sızıntıları meydana gelmektedir. Genellikle böyle sorunlar tesisat üretim hatasından ya da ustaların yapmış olduğu hatalardan meydana gelmektedir. Bu nedenle su kaçağı bulma işlemi önceden kırıp dökme işlemi ile gerçekleşirken şimdi ise son teknoloji kameralı cihazlar ile yapılmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile su kaçağı bulma işlemi hasarsız bir şekilde gerçekleşmektedir. Kameralı cihazlar ve alanında uzman kişiler tarafından su kaçakları döşeme ve duvarların arkasındaki su sızıntıları dahi tespit edilmektedir. Böylelikle alanında uzman kişiler tarafından su kaçağı bulma işlemi gerçekleşip tespit edilerek sorun çözülür.

Su Kaçağı Tespiti Çözümü

Aniden meydana gelen su kaçağı sorunları genellikle kırık ya da çatlak oluşumu sonucunda gerçekleşmektedir. Açığa çıkan su sızıntıları duvarlarda rutubet, küf ya da nem gibi büyük sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunların önlenmesi için birden fazla su kaçağı çözümü yolları vardır. İlk olarak su kaçağının bulunması gereklidir.

Önceleri su kaçağı çözümleri kırıp dökerek yapılırdı, su kaçağı tespiti çözümü sırasında kullanılan cihazlar sayesinde yapılan çalışmalar kısa sürede çözümlenirken maliyet işlemleri de düşmektedir. Eski yöntemler kullanmadan kameralı ses cihazları ile kısa sürede su kaçağı sorunlarını çözüme kavuşturulur ve uzun süreli kalıcı tadilat gerçekleşir. 

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağı tespiti hizmetlerinin süresi ve kullanılan malzemelerin değişiklik göstermesi nedeni ile iletişim kanallarından yetkili kişilere günün her saati ulaşabilir ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Su Kaçağı Bulma Ücretleri

Tespit Alanıİşlem SüresiFiyatı
Daire30-60Dk150₺
Dublex60Dk200₺
Triplex90DK250₺
Villa120Dk300 - 400₺
FabrikaAlan boyutuna göre 400 - 800₺
Dış AlanAlan boyutuna göre800 - 2000₺
Bahçe Sulamam2 boyutuna göre600₺ m2
Yapılan ücretlendirmeler standart olup, alana büyüklüğüne göre değişikli gösterebilir. Net fiyat almak için 0850 432 90 69'u arayın.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 yorum “Kırmadan Su Kaçağı Bulma”

  0850 432 90 69
  0553 690 90 67